Zdrowe desery

Wielkimi krokami nadchodzą święta, co dla masy ludzi dbających o linię i kondycję zapowiada nieszczególnie banalny okres. Tymczasem rezygnacja z typowych oraz dostatecznie kalorycznych wypieków świątecznych zupełnie nie musi być tak konfliktowe.
Powinniśmy już wcześniej przygotować osobiste menu a także zrobić właściwe zakupy. Po przygotowaniu należałoby przy okazji spróbować skłonić domowników do nowatorskich smakołyków. Szukając interesujących przepisów na dietetyczne desery, stanowczo należy np. odwiedzać strony z przepisami dla wegetarian. Wyszukamy tam ogrom ciekawych posiłków, ciastek, wypieków lub też tart, które są zdrową zamianą dla nie do końca zdrowych oraz w głównej mierze tuczących smakołyków. W szczególności taki deser odznacza się bardziej zdrowymi składnikami takimi jak choćby orzechy, różne nasiona, duża ilość przypraw oraz sezonowe owoce.
Trzeba więc spróbować przepisy na ciasteczka zbożowe pachnące piernikami albo tartę z owocami np. śliwkami albo jabłkami. Świetną bombą witamin i energii są nie trudne w zrobieniu kulki z orzechami, nasionami, z dodatkiem płatków owsianych, daktyli a także cynamonu, imbiru a także ostrego chili. Kilka z tych receptur jest bardzo ekspresowa w przyrządzeniu, a niektóre nie wymagają nawet pieczenia. Jeżeli jednakże nie łatwo nam zrezygnować ze słodkości, trzeba dodać do ciastek odrobinę gorzkiej czekolady albo też zdrowego kakao. Należy do deserów dorzucić wiórki kokosowe albo startą laskę wanilii – będą wspaniale pachnieć a także zastąpią nasz apetyt na cukier. Zdecydowanie takie desery będą odpowiadać nie tylko nam.