Efektywna dieta na redukcję masy

Spore grono kobiet odchudza się przez cały czas. Nie wynika to jednak z powodu ich nadmiernej wagi, ale troski o własną prezencję. W każdej chwili pragną się pięknie prezentować i dieta odchudzająca jest jednym z elementów, nawet jeśli chodzi tylko o pozbycie się 1-2 kg. Trików na pozbycie się zbędnych kilogramów jest mnóstwo i wszystkie są skuteczne. Problem jednak dotyczy pewnych kluczowych kwestii:
– bilansu kalorycznego,
– zapewnienia podstawowych składników,
– wpływu na zdrowie.

Dieta odchudzająca
W sieci jest sporo przepisów na diety odchudzające. Dieta kapuściana, Dukana, szwedzka, norweska to tylko niektóre przykłady. Ich zaletą jest szybka utrata masy, ale niestety powodują efekt jo jo i niewystarczającą ilość koniecznych dla organizmu składników.
Właściwie zbilansowana dieta odchudzająca powinna brać pod uwagę rozmaitość produktów, zapewnienie właściwej ilości witamin i mikroelementów oraz niwelować uczucie głodu. Najlepiej, by dietę opracował doświadczony specjalista w dziedzinie dietetyki. Będziemy mieć wtedy pewność, że dieta będzie zawierać wszystkie potrzebne dla organizmu składniki.

Składowe efektywnej diety odchudzającej
Skuteczna dieta odchudzająca to taka, która przynosi systematyczny spadek wagi. Łatwo jest stracić kilka kilogramów w ciągu miesiąca, ale jest to opłacone restrykcyjnymi głodówkami, a potem kilogramy przybywają z nawiązką. Skuteczna dieta jest dietą długodystansową i opiera się na trwałej zmianie nawyków żywieniowych. Czołowe zasady to:
– 5 posiłków na dzień,
– jedzenie co 3 godziny,
– sycące śniadania,
– kolacja 2 godziny przed snem,
– dużo jarzyn i owoców,
– produkty bogate w błonnik,
– woda mineralna w zastępstwie soków.
Każda dieta odchudzająca dobrze by była wspomagana wysiłkiem fizycznym. Nie muszą to być intensywne ćwiczenia na siłowni. Fitness, taniec, jazda na rowerze, bieganie czy spacery całkowicie wystarczą.