Dieta kopenhaska – sposób na szczupły brzuch

Szczupła sylwetka to marzenie licznych pań. Płaski brzuch przyciąga wzrok panów. Jednakże nie każda kobieta uzyskuje ten rezultat z łatwością. Niektóre obdarzone przez genetykę trochę wolniejszym metabolizmem mają problemy z utrzymaniem odpowiedniej wagi. Chcąc im pomóc stworzono dietę kopenhaską.
Dieta ta to bardzo restrykcyjny i wymagający sposób żywieniowy. Polega on na ścisłym przestrzeganiu pór posiłków i piciu przynajmniej dwóch litrów płynów każdego dnia. Każda dietetyczna książka kucharska poruszająca tematykę diety kopenhaskiej zaleci spożywanie jak największej ilości zielonych warzyw. Jednakże ten sposób odżywiania przeznaczony jest tylko dla osób absolutnie zdrowych. Ponadto nie może trwać dłużej niż trzynaście dni. Dalsze przestrzeganie go staje się groźne dla organizmu ludzkiego. Główną zaleta diety tego rodzaju jest to, że większość posiłków wchodzących w jej skład jest niezmiernie mało skomplikowanych do przygotowania. Ponadto spadek niechcianych kilogramów osiągany dzięki diecie kopenhaskiej jest dosyć szybki a także bardzo łatwy do zaobserwowania. Pomaga ona przyspieszyć przemianę materii i odmienić codzienne nawyki żywieniowe. Niestety jest ona też uboga w składniki pokarmowe i witaminy co czyni ją obciążająca dla organizmu. Często występuje także efekt jo- jo.
Marzenie o zgrabnej sylwetce nie jest w żadnym wypadku nieosiągalne dla osób o wolnej przemianie materii. dobór odpowiedniej diety pozwoli na urealnienie go i cieszenie się zgrabną sylwetką. Należy jednak pamiętać, że dieta nie jest zabawą i stosowanie jej bez konsultacji u dietetyka, może spowodować poważne konsekwencje zdrowotne.