Jak zacząć zdrowe odżywianie?

W przypadku gdy mamy już dosyć własnego ciała i chcemy coś w nim poprawić, powinniśmy oczywiście przejść na jakąś dietę. Nie myślmy jednak, że tygodniowa dieta zapewni nam niesamowite rezultaty. Trzeba całkowicie zmienić swój styl odżywiania się, jeżeli chcemy na zawsze pozbyć się nadprogramowych kilogramów. W jaki sposób zatem tego dokonać?
Na samym początku wyliczmy sobie, w jakich granicach oscyluje nasze codzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Tu znaczenie ma zarówno nasza waga, wiek i wzrost, jak i codzienna aktywność sportowa. Dopiero gdy wyliczymy sobie takie zapotrzebowanie, będziemy zdawać sobie sprawę, ile kalorii możemy spożyć każdego dnia. W dalszej kolejności ustalmy sobie jadłospisy na każdy dzień tygodnia. W tym pomocna będzie nam dietetyczna książka kucharska. To z niej możemy wziąć interesujące potrawy, które włączymy do jadłospisu. Przygotujmy więc sobie taką listę dań na każdy dzień tygodnia. Postarajmy się jej trzymać przez przynajmniej jeden miesiąc. Po tym czasie sami wyrobimy sobie pewne nawyki i będziemy już wiedzieć, co możemy spożyć, aby nie przybrać na wadze. Wtedy dieta stanie się już banalnie prosta.
Nie możemy jednak przy tym wszystkim zapominać o tym, że jesteśmy tylko ludźmi. Jeżeli więc od czasu do czasu zdarzy nam się podjeść coś o wysokim indeksie kalorycznym, nie martwmy się tym, tylko powróćmy do wyznaczonej „diety”.