Jak zmienić klasyczny obiad w zdrowy posiłek?

Wszyscy doskonale wiemy, jak skomponowany jest zwykły obiad jedzony codziennie przez polskie rodziny. W przeważającej większości spożywamy go podczas dni wolnych od pracy. Chodzi oczywiście o kotleta wieprzowego podawanego z ziemniakami i kapustą zasmażaną. Na nieszczęście, taki posiłek ma w sobie bardzo dużo kalorii, z tego względu nie należy go jeść, jeśli liczymy kalorie. Na szczęście możemy spokojnie zmienić ten posiłek w dietetyczny obiad. Jak więc można to zrobić?
Na samym początku trzeba się zająć kotletem wieprzowym. Na jego indeks kaloryczny spory wpływ ma panierka, która chłonie tłuszcz niczym gąbka. Powinniśmy z niej koniecznie zrezygnować. Wymieńmy również zwyczajny schab na mięso drobiowe, które ma mniejszą ilość kalorii i zawiera sporo białka. Usmażmy je na niewielkiej ilości tłuszczu lub na specjalnej patelni wykonanej. Nie trzeba obtaczać mięsa w żadnej panierce. Zamiast tego obficie przyprawmy je ostrą papryką i pieprzem. Teraz przejdźmy do przygotowywania ziemniaków. Trzeba je oczywiście ugotować. Wbrew pozorom takie gotowane ziemniaki wcale nie zawierają dużo kalorii. To tylko masło, jakie do nich dodajemy, wpływa na nie niekorzystnie. Można zrezygnować zatem z tego tłuszczu, a zamiast tego obsypmy ziemniaki świeżym koperkiem. Przygotujmy również sałatkę ze świeżych warzyw. Wykorzystajmy sałatę, pomidory, ogórki oraz szczypiorek. Taka sałatka będzie źródłem korzystnych dla zdrowia witamin i związków mineralnych.
Jeżeli przyrządzimy sobie właśnie taki dietetyczny posiłek, to z pewnością zaspokoimy swoje kubki smakowe. Dodatkowo, spożyjemy niewielką liczbę kalorii, także posiłek nie wpłynie niekorzystnie na naszą dietę.