Nasze codzienne odżywianie się

Problem nadwagi i otyłości jest bardzo duży. Zjawisko nadmiarowej konsumpcji, życie w pośpiechu, brak aktywności fizycznej, wszystko to przyczynia się do budowania niezdrowej masy ciała.
Co więc możemy zrobić aby pozbyć się niepotrzebnych kilogramów, jaką metodą schudnąć? Bezdyskusyjnie trzeba zmienić swoje nawyki żywieniowej. Nie jest to proces krótkofalowy oraz zawsze należy o tym pamiętać. Bardzo często zamęczamy się tak zwanymi dietami cud, przechodzimy na kilkudniowe głodówki, które w szybkim czasie mają sprawić, że stracimy niepotrzebne kilogramy. Nie uda nam się w ten sposób. Tego typu działania bardzo często kończą się często spotykanym efektem jojo, czyli osiągamy odwrotny efekt niż pierwotnie zamierzony.
Dieta nie powinna być czymś koniecznym/nieprzyjemnym. Najistotniejsze jest to aby zaprzyjaźnić się ze zdrowymi produktami: warzywami, owocami, nietłustym mięsem (drób, ryby), dostarczać organizmowi wystarczające ilości płynów (przede wszystkim wody).
Zdrowe jedzenie pozwala nam na konsumowanie tak na prawdę wszystkich potraw, które dotąd bywały na naszych stołach. Jak zrzucić kilogramy na takiej diecie? Nic prostszego, zazwyczaj do redukcji masy ciała wystarczy ograniczenie ilości spożywanych pokarmów.
Kolejnym krokiem jest pozbycie się z diety cukrów oraz soli. Oczywiście nie chodzi tutaj o kompletne wyeliminowanie wszystkich łakoci oraz słonych potraw. Bardziej mamy tutaj na myśli przekąski, które są główną przyczyną przybierania na wadze.
Jeśli mowa o przekąskach trzeba również powiedzieć o wieczornym/ nocnym podjadaniu. Jeśli rzeczywiście pragniemy schudnąć musimy zrezygnować z podjadania przed snem. Jeśli czujemy głód zjedzmy jabłko albo inny owoc.