Zdrowie a otyłość

Jeżeli jest się osobą o dobrym metabolizmie, to wtedy nie trzeba się martwić o nieprawidłową wagę, bo na ogół jest ona prawidłowa, przez to że nadmiar pokarmu jest szybko usuwany z organizmu. Z wiekiem mogą pojawić się problemy, ale o ile jest się osoba rozsądną to nie będzie się mieć problemów. Gorzej jest w przypadku kiedy jest się obciążony genetycznie, albo ktoś ma problemy z chorobami takimi jak bulimia czy anoreksja. Bulimia to stan kiedy je się bardzo, aż do momentu kiedy organizm nie wytrzymuje i musi usunąć nadmiar pokarmu, natomiast anoreksja jest to czysty wstręt do spożywania pokarmu.

Właśnie dlatego trzeba kontrolować swoje odżywianie, a w przypadku problemów na tym tle, trzeb pójść po pomoc do dietetyka lub osoby, która po prostu się na tym zna. Trzeba pamiętać, że zdrowie jest najważniejsze i bez niego nie można robić tego co się naprawdę lubi, dlatego musi być ono bezwzględnym priorytetem dla każdego człowieka. Ponadto problemy takie jak nadwaga czy otyłość, są już na tyle poważne, że skutkują one problemami w życiu codziennym takie jak ogólny wysiłek fizyczny takie jak ubieranie, wchodzenie po schodach czy szybki chód. Charakteryzuje się to tym, że organizm o wiele szybciej się męczy niż w przypadku osoby o prawidłowej wadze. Żeby uniknąć powikłań związanych z nieprawidłową wagą trzeba stale ją kontrolować oraz mieć ustaloną dietę, szczególnie w przypadku kiedy ma się ewidentne problemy z odżywianiem. Trzeba przede wszystkim spożywać tylko produkty, które mają faktyczną wartość odżywczą. Jedzenie typu fast food przy złym metabolizmie kompletnie nie wchodzi w grę, tak samo jest w przypadku wszystkich przetworzonych produktów.

Oprócz tego na pewno ważna jest aktywność fizyczna, która pozwala na stałe spalanie tkanki tłuszczowej co przeciwdziała miażdżycy oraz pozwala na stałe dotlenienie organizmu, które bardzo dobrze wpływa na ogólne samopoczucie i dzięki czemu człowiek o wiele efektywniej wykonuje codziennie czynności. Najważniejsze jest to by nie wpadać w błędne koło otyłości, czyli brak samodyscypliny, co skutkuje ustawicznym wzrostem wagi i przez to człowiek przestaje kontrolować swoją wagę przez co wpada w błędne koło otyłości, a wtedy mogą pojawić się różne powikłania w postaci chorób. Trzeba też pamiętać, że mimo to, że alkohol jest cieczą to też jest nazywany zbędnymi kaloriami, dlatego spożywanie w nadmiernych ilościach, oprócz tego, że charakteryzuje się wpadnięciem w alkoholizm to jest to również prosty sposób na wzrost wagi spożywającego.

Podsumowując, biorąc pod uwagę jak złe są skutki otyłości, oraz to że mamy przy tym bezpośredni wpływ na to czy będziemy ją mieli, czy nie, warto jest dbać o swoje zdrowie na tym tle, co oznacza ciągłe kontrolowanie swojej wagi i spożywanie pokarmu, który jest na tyle zdrowy, że da się go zjeść bez drastycznego przybrania na wadze. Zawsze można pójść po poradę do dietetyka, ale to już raczej w przypadkach ekstremalnej tendencji do tycia. W zasadzie chodzi tylko o to by jeść świeżo i zdrowo oraz tego się trzymać.

4 lip Brak komentarzy admin Calina , , Read more...