Jedz smacznie i pozbądź się nadmiaru kilogramów

Czasem zdarza się, że zaniedbamy swój sposób odżywiania, tym samym doprowadzając się do fatalnego samopoczucia i pogorszenia nastroju. Jednocześnie w wielu partiach ciała przybywa nam nadprogramowych centymetrów, a ulubione dopasowane ubrania musimy schować na samym dnie szafy. Wówczas najczęściej podejmujemy twardą decyzję – czas zmienić sposób odżywiania.

Część z nas nie próbuje nawet znaleźć sugestii profesjonalnych dietetyków, lecz zaczyna działać na własną rękę, nadmiernie ograniczając kalorie lub wykluczając niektóre grupy produktów ze swojego jadłospisu. Takie postępowanie to wielki błąd – nawet jeśli nie doprowadzi do pogorszenia naszego zdrowia, to szybko zniechęci nas do trzymania się założonej diety. Plan ożywiania, który dla siebie przygotujemy nie powinien być nazbyt rygorystyczny. Wystarczy, jeżeli będziemy przestrzegać ogólnych założeń – ograniczymy ilość cukru, smażone potrawy zamienimy na te gotowane na parze, 3 duże posiłki zmienimy w 5 mniejszych, zjadanych regularnie.

Dieta może być naprawdę pyszna – w komponowaniu właściwych przepisów z pewnością pomoże nam dietetyczna książka kucharska. W ostatnim czasie zdrowe gotowanie jest w modzie, dlatego z pewnością można znaleźć mnóstwo tytułów autorstwa specjalistów w pobliskiej księgarni.