Korzystne dla zdrowia przegryzki

Większość osób lubi przegryzki różnego rodzaju. Zabijają one głód i można je zjeść właściwie wszędzie. W sklepach nie brak chrupek, batoników czy paluszków. Czy znajdzie się dla nich jakaś ciekawa alternatywa?
Polacy uwielbiają przekąski, sięga po nie aż 91% osób. Sporą popularnością cieszą się wyroby na bazie czekolady. Do tego często kupowane są chipsy, orzeszki czy sezamowe paluszki. Coraz większa liczba ludzi sięga także po lepsze desery. Niemal 45% Polaków chce bowiem zmienić swój styl życia na zdrowszy. Szukają oni produktów o niewielkiej ilości sodu oraz tłuszczów. Na przeciw potrzebom tym wychodzą coraz częściej także producenci.
Przekąski najlepiej zastąpić jest owocami lub jogurtem. Można wykorzystać także batoniki musli z owocami, musy owocowe czy czekolady słodzone stewią. Preferowane są również bakalie. Dostarczają one energię, są zdrowe i z dużą precyzją zaspokajają ochotę na coś słodkiego. Również i ogólnie za starym kontynencie coraz większą popularnością cieszą się przekąski z formie owoców czy jogurtów. A już zupełnym hitem są sosy i dipy, czyli mieszanki do smarowania – hummus, salsa, tzatziki czy guacamole. Wciąż najsłabiej odżywiają się obywatele Stanów Zjednoczonych. W USA niezmiennie od paru lat rekordy popularności biją fast foody i słone przekąski różnego rodzaju.
Klienci na całym świecie zwracają z każdym rokiem większą uwagę na to, co ląduje na ich talerzach. Opierają dania na bazie produktów nie tylko smacznych, ale i zdrowych. Prawie 30% ludzi chwali sobie produkty bez dodatku cukru czy soli. Powinny natomiast zawierać błonnik, biała a także pełne ziarno. Za tymi potrzebami muszą iść co jasne konsumenci. Ich produkty powinny bowiem wpisywać się w powstającą tendencję na zdrowy tryb życia.